Dzięki środkom przyznanym w ramach programu ID-UB, w konkursie #078 „Programy studiów powiązane z badaniami – Research Intensive Study Programs”, pracownicy Instytutu Filologii Słowiańskiej i Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej mają bardzo intensywny początek wakacji.

Kurs Szkoła Tutorów Akademickich przygotowany przez Collegium Wratislaviense to jeden z punktów obowiązkowych w ramach działań podnoszących kwalifikacje naszej kadry. Dzięki niemu każdy z przyszłych geoslawistów będzie miał swojego naukowego przewodnika, który pomoże w organizacji studiów, zajęć oraz pracy badawczej. Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej będzie niebawem 16 certyfikowanych tutorów akademickich – ich wizytówki już wkrótce znajdziecie na naszej stronie internetowej!

Z kolei dzięki dofinansowaniu z projektu Uniwersytet Jutra II kadra WFPiK wzięła udział w pierwszej turze szkoleń z zakresu „Project Based Learning” i „Problem Based Learning”, prowadzonych przez dr hab. Annę Wach z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Geoslawistyka  – nowy wymiar studiowania.